Jump to content
Prisijunkite norėdami prenumeruoti  
Lukas

Skaitmeninis ar veidrodinis?

Recommended Posts

Jau kuris laikas mąstau įsigyti fotoaparatą, tačiau nenusprendžiu ką pirkti - skaitmeninį ar veidrodinį. Internete esu radęs daugybę nuomonių - nuo tokių, kad skaitmeninių išvis negalima pirkti iki tokių, jog skaitmeniniai šiais laikais prilygsta veidrodiniams.

Kokios Jūsų nuomonės šiuo klausimu?

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose

Teko ir man domėtis kiek rimčiau, galvojau apie fotoaparato įsigyjimą. Skaičiau įvairius review, patarimus, konsultavausi gyvai su draugais fotografais. Prieš perkant reikia neskubėti ir visų pirma išsigryninti, kam tau reikia foto aparato, ką su juo fotografuosi, ką darysi su nuotraukomis. Jei nesiruoši užsiimti fotografija profesionaliai, tuomet neverta investuoti daug pinigų, bet jei galvoji bent kažkiek sieti savo ateitį su ja, vienareikšmiškai verta iš karto rinktis rimtą aparatą, t.y. full frame, kurį papildysi dar daugiau kainuojančiomis optikomis ir kitais reikalingais aksesuarais.

Iš esmės, fotoaparatai skirstomi į tris rūšis: skaitmeniniai, juostiniai, plokšteliniai. Tad, kaip suprantu, tu jau rinksiesi skaitmeninį :D 

Neseniai skaičiau neblogą straisnį būtent tokiems atvejams, kuriame labai teisingai patarė keliais punktais.

Citata

1. Ne fotoaparatas daro nuotraukas, jas daro fotografas. Todėl kad ir koks nuostabus būtų fotoaparatas, jis tikrai už jus nedarys puikių nuotraukų.
2. Visi DSLR yra geri, nepaisant to, ką sako įvairaus plauko „ekspertai“. Neneigsiu, jie skiriasi, tačiau nepaisant to yra geri. Kodėl? Žiūrėti pirmą punktą.
3. Nėra geriausio DSLR, nes fotoaparatai, kaip ir fotografų poreikiai, yra skirtingi. Net jei paklosite dešimtis tūkstančių už profesionalų aparatą, į kurį sukištą viskas, ko gali norėti fotografas, visko gali būti, kad ilgai keiksite jo svorį.
4. Neverta investuoti į fotoaparatą, nes tikroji investicija – jo optika (objektyvai). Skaitmeninių fotoaparatų rinka yra pernelyg dinamiška, kad būtų galima džiaugtis aparatu ilgiau nei porą ar kelerius metus.
5. Gera optika sąlygoja gerą nuotraukų kokybę. Uždėkite geriausią optiką ant paprasčiausio fotoaparato ir pamatysite, kad nuotraukų kokybė (kontrastas, spalvos, kontūrų ryškumas) bus geresnė nei uždėjus blogiausią optiką ant pažangiausio fotoaparato.
6. Nebijokite kit'inio objektyvo. Taip, tai yra bene pigiausias ir (pa)prasčiausias gamintojo siūlomas objektyvas, tačiau dažniausiai jo trūkumus gali įžvelgti tik įgudusi akis. Jei specialiai jų neieškosite, objektyvu džiaugsitės pakankamai ilgai.

Dauguma fotografų (profesionalų) ima į darbą, kelionę dar ir back up fotoaparatą, t.y. mažesnį skaitmeninį arba iš vis point & shoot. Nes pro technika užima vietos, yra sunki ir jos visur ir visada nepasiimsi, labai nepatogu ir nekomfortabilu. O ir jai netikėtai sugedus, pasirinktas mažesnis skaitmeninis fotoaparatas gali padaryti gerus kadrus gerose rankose. Tad dar pasikartosiu, atsakyk sau į klausimus ką veiksi ir kam tau fotoaparatas ;)

 

Aš asmeniškai apsistojau ties full frame aparatais Nikon D600, Canon 6D mark II, Sony a7R II (šis ne DSLR, o sisteminis). Bet juos rinkčiausi tik tada, kai sugalvočiau profesionaliai užsiimti šia sritimi, o pasirinkčiau vieną, tik po kiekvieno jų pasibandymo. Nes fotoaparato body, kaip ir telefonas, turi lipti prie rankos, nes būtent jis visada jose būna ir turi būti patogus, lengvai ir suprantamai valdomas.
Savo hobio praplėtimui aš apsistojau ties hibridiniu Sony a6300 (a6500 šiek tiek geresnis, bet kol kas gerokai brangesnis). Galingas savo vidumi, keičiasi objektyvai ir kompaktiškas, tad neapsunkina kelionių malonumo. Tačiau Sony ne pigūs, ypač objektyvai.
Taip pat neatsisakau ir minties apie paprastą point & shoot, yra ir jų labai neblogų variantų. Vienas jų Sony Cyber-shot RX1 (RX1R-II) (gal kada užmatysiu gerą pasiūlymą, nes jų kaina taip pat pasikandžioja).

O kol kas aš apsistojau ties juostiniais fotoaparatais ir mobiliu telefonu :)

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose

Susikurkite savo vartotoją norėdami parašyti pranešimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus forume

Sukurti vartotoją

Užsiregistruokite vos kelių mygtukų paspaudimu. Tai paprasta!

Sukurti naują vartotoją

Prisijungti

Jau turite savo vartotoją? Prisijunkite.

Prisijungti dabar!

Prisijunkite norėdami prenumeruoti  

  • Dabar naršantys nariai    0 nariai(-ių)

    No registered users viewing this page.

×