Jump to content
Prisijunkite norėdami prenumeruoti  
iLT

Apple Watch apžvalga.

Recommended Posts

a1ba2babbcafee8907f8a2aa81278b1e.jpg

Sveiki. Šiandien bus labai nevienareikšmiška apžvalga, kadangi dėl šio įrenginio mano nuomonė keitėsi ne vienąkart. Trumpa istorija - pasirodant gandams apie Apple laikrodį, aš jo labai laukiau, galvojau, kad tai bus revoliucinis produktas. Kai išėjo laikrodis, man jis pasirodė vaikiškas žaisliukas ir aš nuėjau ir nusipirkau moto 360, kuris tuo metu atrodė daug solidesnis pasirinkimas. Na ir mano įrenginys tuo metu buvo OnePlus One. Dabar, jau dveji metai po laikrodžio išleidimo, aš negalėčiau žiūrėti į Android wear ir panašius Samsung nešiojamus įrenginius, nes jie tiesiog neprogresavo. Na, o šiandien, atėjo laikas pakalbėti apie Apple watch. Turėkite omeny, kad, nors ir turiu naujesnę versiją, apžvalga aktuali visiems modeliams, nes jie mažai juo skiriasi. Na apie tai žemiau. Pradėkime.

• Dizainas ir ergonomika

Turbūt kiekvienas žinote, kaip atrodo Apple laikrodis. Tai nėra pats gražiausias išmanusis laikrodis rinkoje, net turėdamas jį neturiu šališkumo ir taip nemanau. Tačiau vis tik, jis gražus. Viskas išpildyta taip, kaip tai turi būti. Mano versija yra sport, tarp kitko. Kitos pirkti net nerekomenduoju, nes jos tiesiog per brangios ir skiriasi tik medžiagos. Ekranas kvadratinis, nėra didelis, apie 1.65" (42 milimetrų versijoje), rezoliucijos užtenka, ppi rodiklis kiek virš 300, ir jau drąsiai galiu pasakyti, kad tai gražiausias ekranas laikrodyje, kad ir kaip keistai tai neskambėtų. Mygtukų yra du. Vienas elementarus, skirtas taip vadinamam multitaskingui ir greitam šokinėjimui tarp aplikacijų, o kitas klasikinis ratukas, kuris ir sukasi, ir spaudžiasi. Naudojama tai pagrinde kad naviguoti sistemoje neužstojant ekrano pirštu. Labai patogus sprendimas iš tikrųjų. Dirželis sport versijoje užsideda labai elementariai, ir netrina rankos, kas man labai aktualu. Nes mane nuo daugelio laikrodžių praeityje tiesiog išbėrė, įskaitant ir moto 360. Dirželį taip pat lengva pakeisti, nereikia nešti pas laikrodininką, yra korpuso apačioje mygtukai ir dirželis lengvai išsistumia. Na, ir ne originalūs dirželiai ebay parduodami už kelis svarus, tad net su siuntimu į Lietuvą brangu nebus ir galima bus keisti dirželius vos ne pagal nuotaiką. Dar vienas man labai aktualus dizaino aspektas buvo patvarumas. Žinoma, laikrodis ant mano riešo dar tik savaitę, bet jau buvo atvejų, kai žmonės atidarė duris parduotuvėje ir tvojo tiesiai į laikrodį, ir aplamai sąlygos dūžiams ir įbrėžimams buvo palankios. Rezultatas - nieko. Jeigu šviesti su blykste ant ekrano ir bandyti įžiūrėti įbrėžimus - keli matosi. Bet, palyginimui, mano standartinis Armani laikrodis per metus susibraižiojo taip, kad aš net nežinau ar jį dabar parduosiu :D.

• Programinė įranga ir esminės funkcijos.

Taigi, laikrodis dabar turi naujausią watchOS sistemos versiją 3.2, kuri iš esmės nedaug kuo skiriasi nuo ankstesnių išoriškai, tačiau turi nemažai vidinių pokyčių ties kuriais neapsistosiu. Tiesiog pradėkime nuo to, kas daro laikrodį laikrodžiu - laiko rodymas. Apple watch turi didelę begalę taip vadinamų "veidų", tai kaip ir temos jūsų laikrodžiui, kurias jūs galite redaguoti kaip jūs tiktai norite. Pavyzdžiui, mano temos versija rodo mano dienos aktyvumą, kiek laiko dienoje aš praleidau aktyviai, tiesiog judėdamas ir tinginiaudamas. Taip pat rodo datą, oro temperatūrą lauke ir mano vandens suvartojimą dienos metu. Na, ir laiką, žinoma. Poreikiui atsiradus galėsiu parodyti nuotraukas, kaip tai atrodo. Iš esmės tai mini widget'ai, kurie tiesiog palengviną viską, ir maždaug pusė mano laikrodžio naudojimo yra tiesiog rankos pakėlimas ir informacijos nuskaitymas - viskas, daugiau praktiškai nieko ir nereikia. Dabar plačiau apie viską. Laikrodis pagrinde valdomas watch programėlėje telefone. Ten galite pasirinkti viską. Pavyzdžiui, aš gaunu daug žinučių iš feisbuko, todėl nėra prasmes jas gaut į laikrodį. Jis tiesiog vibruos pastoviai ir visvien laikrodyje aš nemaigysiu atsakymus, o mieliau ištrauksiu telefoną ir atsakysiu. Todėl feisbuko pranešimai pas mane išjungti ir ateina tiesiai į telefoną. Kiti dalykai - tiesiai į laikrodį. Ir, kas labiausiai patinka, telefonas tuo atveju net nereaguoja. Ateina švelni vibracija ir tylus garsas į jūsų laikrodį, pranešdama informaciją išskirtinai jums, ir netrukdanti net esant žmonių kompanijoje.

• Aktyvumas ir sveikata

Apie tai norėčiau pakalbėti išsamiau, todėl tam skyriau atskirą apžvalgos kategoriją. Tai buvo ta priežastis, dėl kurios aš ir įsigijau šį įrenginį. Na, bent jau iš dalies. Laikrodis aktyvai seka jūsų aktyvumą dienos metu ir mielai jums duoda "ataskaitas" keliskart į dieną. Tai nėra kažkas panašaus į kitus sprendimus, kurie tiesiog skaičiuoja žingsnius ir motyvuoja jus daugiau vaikščioti. Tai yra kiek protingesni skaičiavimai. Taigi, pagrindinis aktyvumo skaičiavimas yra trijų fazių - poilsis, judėjimas ir aktyvus fizinis judėjimas. Pradėkime iš eilės, pirmas dalykas yra poilsis. Laikrodis skaičiuoja kiek laiko per dieną jūs sėdite ar gulite, ir jeigu valandos bėgyje jūs ne atsistojot nei karto - laikrodis jums bandys duoti spyrį į užpakalį ir motyvuoti atsistoti ir tiesiog kelias minutes kažką nuveikti, taip palaikant sveikatą. Toliau yra judėjimas. Laikrodyje yra nemažai sensorių, kurie pakankamai tiksliai matuoja jūsų aktyvumą, ir jūs patys pasirenkate ant kiek aktyvus žmogus esate pirmąkart nustatant laikrodį, ir kasdien laikrodis jums bandys parodyti, kad jūs turite tiesiog vaikščiodami ar kažką veikdami sudeginti pvz 500kcal. Vėl gi, jei būsite mažiau aktyvus, jums ateis paskatinimas kažkur prasivaikščioti ir aplamai kažką paveikti. Tokie lengvi paskatinimai iš tikrųjų motyvuoja palaikyti kiek aktyvesnį gyvenimo būdą, patikėkit. :) na, o aktyvus fizinis judėjimas čia labai elementaru. Mano atveju laikrodis nori kad bent 30 minučių per dieną mano pulsas būtų aukštesnis už normą, tai yra aš bent minimaliai pasportuočiau. Nieko prieš neturėdamas aš tai padarau ir laikrodukas viską gražiai pas save išsaugo, na ir kas be ko sveikatos duomenys ir visa statistika yra saugojama Health aplikacijoje telefone, kuri aplamai neturi, mano manymu, jokio poreikio jei laikrodžio neturite. Taip pat esu atsisiuntęs dvi aplikacijas, kurios man padėtų save prižiūrėti ir sekti. Pirma yra susijusi su vandens ir skysčių vartojimu, aš esu bandęs telefone turėti šias aplikacijas, bet jos mane labai greit pradėdavo nervinti, nes, sutikite, kaskart, kai jūs atsigeriate stiklinę vandens, eiti į telefoną, o vėliau į aplikaciją ir žymėti kad jūs išgėrėte stiklinę užima per daug laiko. Šiuo atveju, kas kažkiek laiko, priklausomai kiek jūs skysčių vartojate, jums ateina priminimas į laikrodį, kad atsigertumėt, kuriame iškart galite pažymėti kokį kiekį išgerėte. Užima apie sekundę, net nepastebejau kaip mano gyvenime tai tapo įpročiu. Kita aplikacija seka mano miegą. Turiu su tuo problemų ir mane jau ilgą laiką kamuoja nemiga. Šiandien aš turiu galimybę tai sekti pakankamai tiksliai, nes laikrodis miego metu matuoja viską. Pulsą, ant kiek aš dažnai vartausi, kokioje miego stadijoje man blogai sekasi ir panašiai. Kol kas, savaitę turint laikrodį sunku pasakyti ar man tai padeda geriau miegoti, bet jau problemines vietas žinau ir manau ateityje laikrodis turės teigiamą atsaką į mano sveikatą.

• Kitos mano naudojamos funkcijos

Viena iš pagrindinių sferų kur telefoną "veltui" ištraukiau yra pranešimai. Pavyzdys - jūsų draugas iš feisbuko įkelia savo kažkokį laptopą pardavimui. Žinoma, jums ateina pranešimas į telefoną, jog jūsų draugas įkėlė skelbimą į grupę. Tai yra tas pranešimų tipas, kurį aš vadinu "šiukšlėmis", ir jie tiesiog žudo jūsų laiką. Laikrodyje pamatęs tokį pranešimą jį labai greitai numetu ir toliau galiu veikti kažką, ką veikiau prieš tai neatsitraukdamas ir tai galioja viskam - elektroniniam paštui, DELFI naujienoms, kurios tau neaktualios ir panašiai. Aš, kaip aktyvus naudotojas galiu pasakyti kad čia yra iš ties labai smagi funkcija, kuri sutaupo nemažai laiko ir padeda savo dienotvarkę organizuoti kiek labiau. Kitas dalykas - Siri. Šiaip aš ją naudoju retai savo iPhone, pavyzdžiui kai noriu žadintuvą nusistatyti ir panašiai. Čia - naudojimas daug dažnesnis. Kadangi telefonas lieka kažkur kišenėje ar kitoje vietoje, užtenka pakelti ranką ir pasakyti ko tau iš laikrodžio reikia. Visada naudoju gaminant maistą (nusistatau laikmatį), keliaujant tikrinu orus kitame mieste, nes darbe dažnai tenka pakeliaut, parašyti kažkam žinutę, paskambinti, priminti kažką arba sužinoti kokia daina groja per radiją. Kitaip tariant per laikrodį Siri funkcionalumas tapo tiesiog patogesnis ir užima mažiau laiko. Čia viena iš pagrindinių paskirčių - taupyti jūsų laiką. Dabar vienas iš pagrindinių klausimų - ar patogu skambinti ir atsiliepti į skambučius laikrodyje? Na, ir taip ir ne. Taip, jeigu pokalbis bus trumpas ir sąlyginai tylioje aplinkoje ir ne, jei esat kur kažkas vyksta, pvz važiuojant autobusu ar vaikštant šurmulingame miesto centre. Laikrodžio dinamikas nėra labai garsus pokalbiams įvairiose aplinkose.

• Baterija

Apple watch baterija nėra kažkas nuostabaus, tačiau aš ja patenkintas. Vienintelis dalykas, laikrodis turi atskirą magnetinį pakrovėją, kurį vargu ar kažkas turės, tad laikrodį visada tenka krauti namie arba nešiotis laidą su savimi. Ne patogiausias dalykas aišku, bet man netrukdo. Aš laikrodį kraunu kartą paroje, kai prausiuosi ryte. Nors ir laikrodžio naujausia versija atspari vandeniui, su laikrodžiu praustis man atrodo kvaila. Todėl tinkamiausias laikas kraut jį yra būtent tik nubudus. Nuo nulio iki 100 laikrodis pasikrauna per maždaug pusantros valandos ir tai nėra labai geras rodiklis, karts nuo karto jei skubu, tenka laikrodį nuimti nuo pakrovimo jam dar nespėjus pasikrauti, bet dar nebuvo atvejų kai laikrodis man pabudus buvo miręs. Mažiausias baterijos likutis buvo 6%. Ir čia su pakankamai aktyviu naudojimu ir be power reserve funkcijos. Tad, aplamai aš esu pakankamai patenkintas su baterija ir, tarp kitko, nei teigiamų nei neigiamų pokyčių baterijos atžvilgiu iPhone telefone nepastebejau. Matyt Bluetooth jungtis kažkiek paima baterijos, bet ekrano taupymas pranešimų atžvilgiu jos sutaupo, susibalansuoja.

• Išvados bei rekomendacijos

Apple watch tai laikrodis, kuris tikrai skirtas ne visiems, bet, iš visų nešiojamųjų technologijų, šis laikrodis yra labiausiai patikęs ir mano manymu nusisekęs įrenginys. Aš jį galėčiau rekomenduoti tik tiems, kuriems jo funkcijos iš tiesų būtų naudingos. Jokios apyrankės ir visokie pebble nepadarys to, ką daro šis laikrodukas. Ypač Lietuvos rinkoje, siūlau pirkti naudotą pirmos kartos sport versiją, ir tik 42 milimetrų. Esmė tame, kad nauji laikrodžiai kainuoja kosmosą. Net čia, kur aš gyvenu, jie kiek per brangūs, o 38 milimetrų versija vadinama moteriška, bet net moterims ji būna per maža, tai mergaitėms rekomenduoju 38mm tik jeigu jau turit labai mažas rankytes. Naujausia karta (Series 2) skiriasi tik rimtesne apsauga nuo vandens (galima nardyt su jais), ir GPS moduliu. Na, ir procesorius čia kiek greitesnis, tačiau skirtumo akivaizdaus nėra, galite įsijungti YouTube ir tuo įsitikinti. Pirmos kartos versija Lietuvoje naudota geroje būklėje kainuoja apie €200. Čia ir prasideda ta investicija, kur galvojate, ar atneš naudos ar ne. Man atnešė, nors investicija buvo ir didesnė, prie to paties laikrodis gražus ir neatrodo kaip kažkokia nesąmonė ant riešo, kaip tai yra pvz su pebble ar fitbit įrenginiais. Šiandien šis laikrodis pelno 8/10 karmos taškų, na o jums linkiu geros sveikatos bei malonių naujų įrenginių ;)

Ačiū už sugaištą laiką,

Apžvalgą rašiau aš, iLT,

Iki malonaus. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose

Susikurkite savo vartotoją norėdami parašyti pranešimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus forume

Sukurti vartotoją

Užsiregistruokite vos kelių mygtukų paspaudimu. Tai paprasta!

Sukurti naują vartotoją

Prisijungti

Jau turite savo vartotoją? Prisijunkite.

Prisijungti dabar!

Prisijunkite norėdami prenumeruoti  

  • Dabar naršantys nariai    0 nariai(-ių)

    No registered users viewing this page.

×